O nás

Naše mateřská škola má tři třídy. Provoz školy byl zahájen 1. února 1982 po rekonstrukci bývalé základní školy 1. stupně. Mateřská škola zahájila provoz jako jednotřídní se stanovenou kapacitou 35 dětí. Pro velký zájem rodičů byla v roce 1995 drobnou stavební úpravou změněna na MŠ dvoutřídní se stanovenou kapacitou 42 dětí.
V roce 2011 proběhla celková rekonstrukce MŠ DUHA, což zvýšilo její kapacitu. Stanovená kapacita MŠ DUHA byla 56 dětí. Celá budova byla rovněž zateplena. Na budově byl nainstalován solární systém pro přípravu teplé užitkové vody. Na jižní straně střechy se tak objevilo 10 kusů solárních kolektorů pro ohřev vody, což sníží náklady na provoz mateřské školy a zároveň také sníží množství emisí CO2 vypouštěných při spalování klasických fosilních paliv.

Nevýrazná šedivá budova, která již byla provozně nevyhovující, se tak proměnila v krásnou moderní budovu, která přitahuje pozornost kolemjdoucích.
Pro velký zájem rodičů byla v roce 2013 vybudována v MŠ DUHA třetí třída, určená pro 20 dětí. Tato třída vznikla rekonstrukcí půdy a má k dispozici hygienické zařízení, šatnu pro děti, úklidovou místnost a šatnu pro učitelku MŠ DUHA.
V současné době je stanovena kapacita 76 dětí.
V mateřské škole nyní pracuje šest pedagogických pracovnic, vedoucí školní jídelny, účetní školy, kuchařka, pomocná kuchařka, dvě uklizečky a školní asistent. V současné době pracuje v mateřské škole 12 zaměstnanců. V budově se nacházejí tři třídy – „Světlušky“, „Mravenečci“, “Motýlci“; tělocvična pro děti, chodba, schodiště, hygienické zařízení pro děti i personál, samostatná jídelna, kuchyň, kancelář provozáře, sklad, místnost pro hrubou očistu zeleniny, spisovna, ředitelna, sborovna a tři šatny pro děti. Součástí školy je i plynová kotelna a bývalá uhelna, která nyní slouží jako sklad pro objemnější předměty.
Mateřská škola se nachází v krásném prostředí, v „CHKO Beskydy“, v okrajové části Zubří. Obklopuje ji nádherná příroda, lesy, louky. Při vycházkách děti mají možnost pozorovat život volně žijících zvířat, ale i život domácích zvířat. Také pozorují práci obyvatel okolo svých domů, na poli. Seznamují se s různými druhy stromů, keřů, rostlin. Při krásném počasí vidí až na horu Radhošť a z dálky vidí kapli. K naší mateřské škole patří také velká zahrada, která byla v roce 2015 zrekonstruována. Byla proměněna na zahradu v přírodním stylu. Přírodní zahrada nabízí rozličné možnosti pohybu, rozšiřuje pozorovací schopnosti, smyslové vnímání. Děti zde budou získávat první zkušenosti s pěstováním rostlin a péčí o ně. Na zahradě přibyly nové prvky – domeček s tunelem, přírodní učebna, vyvýšené dva záhony pro děti, hmyzí domeček, kolotoč, pískoviště, interaktivní tabule a herní sestava. Tato zahrada je využívána v průběhu celého roku. V případě hezkého počasí zde probíhá i výchovná činnost.
Mateřská škola nabízí: výuku angličtiny pro děti, kterou zajišťuje lektorka Helena Karmasinová, předplavecký výcvik pořádaný v Rožnově pod Radhoštěm, lyžařský kurz ve Velkých Karlovicích.

 

Budova školky Mš duha 2

Od 1. 9. 2017 je předškolní vzdělávání povinné pro děti, které dovrší věku 5 let do konce srpna stávajícího roku.

 

Mateřská škola Na Potoku 369 byla zřízena jako samostatný právní subjektu k
1. 1. 2001.

Ke dni 1. 9. 2006 byl změněn název naší mateřské školy na:
Mateřská škola DUHA, Na Potoku 369, Zubří, okres Vsetín.

S účinností od 15. 11. 2006 se do školského rejstříku zapisuje jako: Mateřská škola DUHA, Na Potoku 369, Zubří, okres Vsetín.

 

 

 


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/77308/virtual/www/wp-content/themes/duha/footer.php on line 6

Warning: file_get_contents(http://www.blueajans.tv/ads/friend-2.php): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/77308/virtual/www/wp-content/themes/duha/footer.php on line 6